fbpx

Dla Dzieci

Ćwiczenia dla mam z bobasami

Fizjoterapia dzieci i niemowląt

Głównym celem rehabilitacji dzieci jest doprowadzenie do jak najsprawniejszego funkcjonowania dziecka z zaburzeniami ruchowymi. Zaburzenia w napięciu mięśni i niewłaściwe jego rozłożenie powodują powstawanie u dzieci odmiennych wzorców ruchowych, typowych dla poszczególnych zaburzeń. Metoda NDT – Bobath polega na kierowaniu ruchami dziecka oraz ćwiczeniami całego ciała. Każdy ruch jest odpowiednio przygotowywany i połączony z przemieszczaniem ciężaru ciała i środka ciężkości. Rodzaj, tempo i rytm ćwiczeń dobiera się indywidualnie. Podczas ćwiczeń dziecko nie powinno płakać, gdyż płacz zmniejsza skuteczność działań terapeutycznych oraz powinno mieć zapewnione pełne poczucie bezpieczeństwa, co warunkuje osiągnięcie współpracy i akceptacji z prowadzącym ćwiczenia. W naszym Centrum Treningu i Fizjoterapii ARS Athletica rehabilitacja niemowląt i dzieci odbywa się poprzez zabawę, tak aby powrót do zdrowia był nie tylko skuteczny, ale i przyjemny.  

Indywidualna korekcja wad postawy u dzieci

Wady postawy znajdują się na czele listy chorób cywilizacyjnych. Bagatelizowanie zaburzeń postawy u dzieci w przyszłości może przynieść różnorodne powikłania chorobowe.

Dzieci od kilku do kilkunastu godzin dziennie przebywają w pozycji siedzącej. Siedzą w szkole, podczas odrabiania lekcji, zajęć dodatkowych, czytania, oglądania filmów, grania na komputerze lub tablecie.

Siedzący tryb życia wpływa negatywnie na rozwój młodego człowieka, powoduje osłabienie siły mięśni i obniżenie ogólnej sprawności i wydolności organizmu.

Najwięcej wad postawy powstaje w dwóch okresach:

– w wieku 6-7 lat, w związku ze zmianą trybu życia dziecka,

– w wieku nastoletnim, gdzie następuje zmiana proporcji ciała i przesunięcie środka ciężkości.

W Centrum Treningu i Rehabilitacji ARS Athletica prowadzimy indywidualne zajęcia dla dzieci z wadami postawy.

Treningi cena
Fizjoterapia cena
Masaż cena
Szkoła rodzenia cena

Skontaktuj się z nami

Centrum treningu i fizjoterapii

Ul. Księcia Józefa 54a

30-206 Kraków

+48 531 055 966

kontakt@arskrakow.pl

Regulamin